Jak ocalić świat przed katastrofą klimatyczną? - książka Billa Gatesa 0
Jak ocalić świat przed katastrofą klimatyczną? - książka Billa Gatesa

Cel jest jeden - zatrzymać emisję gazów cieplarnianych. Klimat jest jak wanna, do której ciągle te gazy dolewamy. W końcu wanna się przeleje, dlatego nie chodzi tylko o redukcję, a o zejście do zera. To z pewnością jedno z większych wyzwań z jakimi przyszło nam się mierzyć. Książka Billa Gatesa “Jak ocalić świat przed od katastrofy klimatycznejto zwieńczenie ponad 10 lat badań nad klimatem, przyczyn i skutków jego zmiany.

czytaj całość »
Prosto i uważnie na co dzień - Podsumowanie książki Agnieszki Krzyżanowskiej 0
Prosto i uważnie na co dzień - podsumowanie książki Agnieszki Krzyżanowskiej

Książka Agnieszki Krzyżanowskiej to nie recepta na szczęśliwe życie. Na pewno jednak, może pomóc nieco inaczej podchodzić do codziennych spraw, kierując się często w lekturze wspomnianym esencjalizmem (O tym czym jest esencjalizm dalej w tekście). Być uważnym, zwolnić, przeżywać, zwracać uwagę, nic nie musieć i polubić się ze słowem NIE, odnaleźć to, co ważne - o tym właśnie czytamy w “Prosto i uważnie na co dzień. Wybierz najlepsze, z reszty zrezygnuj” Agnieszki Krzyżanowskiej.

czytaj całość »
NIEKREM - Kim są i jak stworzyli ich naturalne produkty? 0
NIEKREM - Kim są i jak stworzyli ich naturalne produkty?

NIEKREM to rodzinny projekt, którego geneza wiąże się z chorobą ich syna, a dokładniej chorobą skórną AZS. Po próbie wielu nieskutecznych leków i emolientów, postanowali wziąć sprawy w swoje ręce i połączyć siłę z matką naturą. Tak powstały produkty Niekrem, które pomagają nie tylko chorym na AZS, ale też tym, którzy szukają po prostu naturalnej drogi do nawilżenia i pielęgnacji skóry. 

czytaj całość »
FREEGANIZM – moda czy współczesna odpowiedź na problem marnowania żywności? 0
FREEGANIZM – moda czy współczesna odpowiedź na problem marnowania żywności?

Dane dotyczące wyrzucania jedzenia są zatrważające. Powołując się na liczby opublikowane przez Banki Żywności, na całym świecie każdego roku marnowane jest 1,3 mld ton żywności. W naszym kraju wyrzucane jest około 9 mln ton jedzenia rocznie. Przeciętny Polak pozbywa się 247 kg żywności w ciągu roku, czym plasujemy się na piątym miejscu w UE.

czytaj całość »
Pielęgnacja cery problematycznej w stylu zero waste 0
Pielęgnacja cery problematycznej w stylu zero waste

Czy ekologia i dbanie o siebie może iść w parze? Oczywiście, że tak! Co więcej, kosmetyków ze świetnymi, naturalnymi składami w przyjaznych środowisku opakowaniach jest już naprawdę wiele na rynku. Te niewielkie firmy, małe manufaktury tworzone przez ludzi z pasją, nierzadko całe rodziny, to kwintesencja tego co się dla nas liczy. Znajdziesz u nich kosmetyki odpowiednie dla Ciebie i Twoich sprecyzowanych potrzeb.

czytaj całość »
Podpaski i wkładki wielorazowe – ekologiczna alternatywa na kobiece dni 0
PODPASKI I WKŁADKI WIELORAZOWE – EKOLOGICZNA ALTERNATYWA NA KOBIECE DNI

O podpaskach i wkładkach jednorazowych wiemy wszyscy. Codziennie jesteśmy zasypywani reklamami produktów „bardziej chłonnych”, „jeszcze cieńszych”, niewidocznych no i oczywiście - oddychających. A czy kiedykolwiek trafiliście w mediach na reklamę podpasek lub wkładek wielorazowych? No właśnie, dlaczego coś w pełni ekologiczne nie jest promowane? Bo jest tematem tabu? Bo jest niehigieniczne? Zachęcamy do przeczytania ciekawych faktów (i mitów 

czytaj całość »
Jak ograniczyć plastik na zakupach w markecie? 0
Jak ograniczyć plastik na zakupach w markecie?

Stawanie się jednostką, która ogranicza swój stopień szkodliwości dla środowiska wymaga zmiany nawyków - to tu leży siła, bo to przez nawyki możemy zmienić sposób w jakie wykonujemy nasze codzienne czynności - np. zakupy w supermarkecie. To właśnie tutaj mamy wiele przestrzeni i sposobów do zaoszczędzenia plastiku - o tym w niniejszym wpisie. 

czytaj całość »
Jak dostosować łazienkę do bycia less waste 0
Jak dostosować łazienkę do bycia less waste

Wprowadzając zmiany w naszym życiu, zauważyć możemy, że nasza przestrzeń nie do końca jest przystosowana do tych zmian, co zdecydowanie utrudnia nam wszelkie rewolucje. Sporo przeszkód można napotkać przykładowo w łazience, gdzie prysznice pozbawione są półek, mydła do rąk są w płynie, w szafkach nie ma miejsca na kolejne kosmetyki i środki do prania. Co zatem zrobić?

czytaj całość »
Naturalne dezodoranty zero waste 0
Naturalne dezodoranty zero waste

Dezodorant jest jednym z najczęściej używanych kosmetyków w naszej łazience. Dzięki niemu możemy czuć się świeżo i komfortowo przez cały dzień. Warto jednak zastanowić się, czy na pewno nakładamy na skórę substancje, które służą naszemu zdrowiu, oraz czy każde zużycie tego kosmetyku musi wiązać się z wyrzuceniem plastikowego opakowania.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl