Producenci

Poznaj sekret aromaterapii czyli olejki eteryczne

Stosowane od lat jako podstawa medycyny alternatywnej, aromaterapii czy kosmetyków. Mowa o olejkach eterycznych. Są to wieloskładnikowe mieszaniny lotnych związków chemicznych pochodzących z roślin, które mogą zawierać w sobie od kilkudziesięciu do nawet  kilkuset składników! Nie sposób wymienić je wszystkie, ponieważ szeroka gama tych naturalnych produktów sprawia, że każdy z nich ma swoje charakterystyczne właściwości. 

Powstają w różnych częściach roślin - owocach, korzeniach, liściach czy kwiatach. Wydobywane są dzięki rozmaitym technologiom. Rodzaj ekstrakcji, element rośliny a nawet warunki wzrostu wpływają na właściwości olejków. 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Naturalne substancje zapachowe - czy tylko?

Przemysł farmaceutyczny, perfumeryjno-kosmetyczny, spożywczy a nawet medycyna czy ziołolecznictwo czerpią wszystko co najlepsze z olejków eterycznych.

Ciężko zliczyć właściwości olejków eterycznych ale na pewno jednym z nich jest intensywny, często kojący i odprężający zapach. Znajdziesz je m.in. w kompozycjach perfumeryjnych.
Wykorzystywane są podczas produkcji leków, kosmetyków, mieszanek ziołowych ale nie zapominajmy, że można używać ich samodzielnie jako dodatki do żywności i przyprawy, środki zapachowe, maści kojące, produkty bakteriobójcze, antyseptyczne.

Domowy must have 

Olejki eteryczne powinny znaleźć się w każdym domu, ponieważ mogą uratować Cię w niejednej, kryzysowej sytuacji.

  • Ból głowy? Wybierz olejek bazyliowy, lawendowy lub geraniowy.
  • Problem z zasypianiem? Na ratunek: olejek pomarańczowy, jałowcowy.
  • Alergia lub dolegliwości trawienne? Olejek anyżowy, kminkowy, koperkowy, miętowy, sosnowy to dobry wybór.

Inne przypadki, w których można wykorzystać olejki eteryczne: choroby, przeziębienia, depresja, infekcje, bóle reumatyczne, bóle miesiączkowe, problemy skórne czy trądzik. 

Jak widzisz, spektrum działania jest naprawdę szerokie! Nie zapominaj, że sposób użytkowania też może być różny, a przed ich aplikacją warto wykonać próbę alergenową. 

Wykaż się kreatywnością i odkryj wyjątkowość olejków eterycznych, które znajdziesz w ofercie poniżej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl