Producenci

Produkty do zmywania w duchu zero waste.

Zmywanie naczyń dotyczy wszystkich, bo w każdym domu produkuje się sterty brudnych naczyń. Nieważne czy zmywasz je ręcznie, czy używasz w tym celu zmywarki, ważne jest to, aby ta codzienna czynność była bezpieczna zarówno dla Twojej skóry, naczyń jak i środowiska. Jak to zrobić? Mamy tu dla was kilka propozycji. Proszki do zmywarki o prostych składach w teksturowych opakowaniach czy mydła roślinne to tylko niektóre alternatywy.

Do zmywania i zmywarki

Ekologiczny zestaw do zmywarki

Każdy posiadacz zmywarki zdaje sobie sprawę, że jest parę produktów, które trzeba mieć w pogotowiu. Najważniejszy jest oczywiście proszek do zmywarki, bądź wersja dla bardziej wygodnickich w postaci ekologicznych tabletek do zmywarki. Są to produkty zapakowane w kartonowe opakowania, które po zużyciu całej zawartości wystarczy wyrzucić na makulaturę. Do zmywarki co jakiś czas należy także wsypywać sól, która zmiękcza wodę dzięki czemu zapobiega kamieniowi i osadom. Sól do zmywarki Balja to ekologiczny środek, który kupić możemy w kartonie nadającym się do recyklingu. Nabłyszczacz do zmywarki od Balja zapewni Twoim naczyniom blask i połysk, a przy tym nie obciąży środowiska kolejnym plastikowym odpadem, ponieważ znajduje się w szkle.

Myjki konopne

Gąbki do naczyń to z jednej strony produkt wygodny, z drugiej bardzo niehigieniczny i nie nadaje się do recyklingu, a co dopiero do wyrzucenia na kompost. Nie dość, że bakterie namnażają się w niej ekstremalnie szybkim tempie, to trzeba je wyrzucać mniej więcej co tydzień lub dwa. Jest to niewątpliwie jednak wygoda, bo w teorii wystarczy zużytą gąbkę po prostu wyrzucić i o niej zapomnieć. Nie zdajemy sobie jednak często sprawy z tego, że ona będzie leżeć na śmietniku ponad rok, a sumując ilość gąbek, które w ciągu całego roku zużywa każdy z nas, to sumują się ogromne liczby odpadów, które rozkładać się będą latami. Ekologiczną alternatywą dla gąbek są myjki konopne, które są z naturalnego włókna roślinnego, prezentują się o wiele lepiej, posłużą nam o wiele dłużej i można je kompostować. Sznurek konopny ma właściwości antybakteryjne, antyodorowe i antygrzybiczne, dzięki czemu nie zaskoczy nas nieprzyjemny zapach. Jest też bardzo wytrzymała, można ją prać w pralce, w której zyskuje na nowo świeżość. Sama myjka konopna jednak nie zmyje nam porządnie naczyń, dlatego w tym celu polecamy mydła gospodarcze. Jest ono produktem uniwersalnym, który sprawdzi się podczas porządków w domu, podczas prania, ale także skutecznie usunie zabrudzenia z naczyń.

Naturalne zmywanie

Podczas zmywania produkujemy bardzo duże ilości odpadów w postaci opakowań po płynach do naczyń i stert gąbek. Ciężko jednak zrezygnować z codziennego mycia naczyń, nawet jeśli jesteśmy w posiadaniu zmywarki. Świetną alternatywą dla gąbek są myjki konopne i drewniane szczotki do naczyń. Zamiast płynu można sięgnąć po mydło do naczyń, które usuwa tłuszcz i ciężkie zabrudzenia z równą precyzją co jego płynna wersja, a pozwala na uniknięcie plastikowych opakowań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl